Áldjuk az Atyát és a Fiút a Szentlélekkel együtt! Dicsérjük és magasztaljuk mindörökké!

Magyar Kurír

Tartalom átvétel
Katolikus Hírportál
Frissítve: 4 óra 30 perc

Udvardy György megáldotta a búcsúszentlászlói templom megújult orgonáját és a motoros zarándokokat

2026. már. 25, 13:34
Nagyböjt ötödik vasárnapján, március 22-én ünnepi szentmise keretében áldotta meg Udvardy György veszprémi érsek a búcsúszentlászlói templom felújított orgonáját. A szertartás végén a főpásztor a templom előtti téren több száz motorost is áldásban részesített a biztonságos közlekedésért.

A Szeretet dolgozik – Lélekfesztivált tartottak Szombathelyen

2026. már. 25, 12:49
A régió egyik legjelentősebb keresztény fesztiválját rendezték meg március 22-én Szombathelyen, a Haladás Stadion VIP-termében.

Ez a gazdaság öl?! – Podcastsorozat Székely János püspökkel

2026. már. 25, 12:41
2025 őszén A szeretet dallama címmel podcastsorozatot indított a Magyar Katolikus Egyház, melyben Székely János szombathelyi megyéspüspökkel, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnökével beszélgetnek aktuális témákról. A kéthetente közzétett adások műsorvezetője Kuzmányi István állandó diakónus, a Magyar Kurír főszerkesztője.

Mai evangélium – 2026. március 25., Urunk születésének hírüladása (Gyümölcsoltó Boldogasszony)

2026. már. 25, 01:01
Hogy örömhírrel induljon minden nap... – Lk 1,26–38

Az emberi méltóság és a béke pápája – Szent II. János Pálról nyílt kiállítás Székesfehérváron

2026. már. 24, 21:15
Totus Tuus (Teljesen a tiéd) címmel Szent II. János Pál pápa életművét és a történelemre gyakorolt hatását bemutató kiállítás nyílt Székesfehérváron a Szent István Király Múzeum Rendház épületében március 23-án. A tárlatot Stanisław Dziwisz bíboros, II. János Pál pápa egykori személyi titkára nyitotta meg.

A szeretet útján Bódi Mária Magdolnával – Keresztút és ereklyeátadás Várpalotán

2026. már. 24, 20:55
A várpalotai Nagyboldogasszony-templomban szép és mély lelki alkalomra gyűltek össze a hívek március 21-én késő délután. A Nepomuki Szent János Katolikus Iskola diákjai közösségben járták végig a keresztutat, amelyet Udvardy György veszprémi érsek vezetett. Az ezt követő szentmise keretében a templom Boldog Bódi Mária Magdolna ereklyéjével gazdagodott.

Minden eltemetett katonára jut egy eltűnt katona – A Karitász az ukrajnai háború négy évéről

2026. már. 24, 20:12
Március 23-án sajtótájékoztatót tartott Budapesten, a Katolikus Karitász az országos központjában Zagyva Richárd, a szervezet országos igazgatója, Székely János szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke, Fehér Ferenc, a Kárpátaljai Szent Márton Karitász igazgatója és Szkoropádszky Péter, a Munkácsi Görögkatolikus Egyházmegyei Karitász igazgatója.

A háborúk mindig a szívekben kezdődnek – Szentmisék a békéért az erdélyi egyházmegyékben

2026. már. 24, 19:31
Az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) idén is megszervezte a nagyböjtben az „Eucharisztikus lánc” elnevezésű kezdeményezést, melynek keretében az európai püspökök megadott időpontban szentmisét mutatnak be. Idén a főpásztorok a „fegyvertelen és lefegyverző” békéért, Ukrajna és a Szentföld békéjéért imádkoznak. Románia az idei Eucharisztikus láncban március 20-ára kapott időpontot.

Gyógyítsuk a világ sebeit szavainkkal, tetteinkkel, imánkkal – Ökumenikus imádság Székely Jánossal

2026. már. 24, 18:52
Március 23-án Budapesten, a terézvárosi templomban a világ békéjéért imádkoztak a Sant’Egidio közösség szervezésében. A szertartást Székely János szombathelyi püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke vezette, imádsággal szolgált Sajgó Szabolcs jezsuita szerzetes, Szabó Ferenc református lelkész és Dmitro Szidorenko ukrán ortodox parókus.

A minorita tartományfőnök a szeged-felsővárosi plébánia jubileumán: Isten közel van az emberhez

2026. már. 24, 18:16
A Konventuális Ferences Minorita Rend a szeged-felsővárosi Szent Miklós-plébánia területén 300 évvel ezelőtti újbóli megtelepedése alkalmából szervezett jubileumi hétvégén Szegeden a minoriták misszióját bemutató konferenciát és jótékonysági hangversenyt követően, március 22-én, vasárnap koncelebrált szentmisében ünnepeltek, melyet Pater Wojciech Kulig minorita tartományfőnök mutatott be.

Rekordközeli érdeklődés a felsőoktatásban – Tovább erősödik a Pázmány népszerűsége

2026. már. 24, 17:30
A 2026/27-es felvételi időszakban országosan is kiemelkedő érdeklődés mutatkozott a felsőoktatás iránt: rekordszámú, mintegy 130 ezer jelentkező adta be jelentkezését. Ebben az erős mezőnyben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) nemcsak megőrizte, hanem növelte is jelentkezőinek számát, megerősítve pozícióját a legnépszerűbb hazai intézmények között.

A hit nem pusztán belső élmény, hanem engedelmes cselekvés – Szent Józsefet ünnepelték Nagybányán

2026. már. 24, 16:54
A nagybányai Szent József-templomban március 19-én, Szent József ünnepén Böcskei László nagyváradi megyéspüspök, a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia elnöke román nyelven, Német László bíboros, belgrádi érsek pedig magyarul mutatott be szentmisét.

A II. világháború idején kiirtott falu lakóira emlékeztek Kápolnapusztán

2026. már. 24, 16:05
A tisztelgők a Vértes festői völgyében, az egykori Kápolnapuszta közelében hajtottak fejet március 22-én, vasárnap délelőtt, hogy emlékezzenek az 1945 tavaszán a szovjetek által lemészárolt áldozatokra. Miután a II. világháborúban a térség hadműveleti területté vált, az események számos településen súlyos tragédiákhoz vezettek.

Megújult a 80 éves ondi Magyarok Nagyasszonya-templom

2026. már. 24, 15:20
80 éve, 1946-ban épült a ma Szerencshez tartozó Ond Magyarok Nagyasszonya tiszteletére szentelt katolikus temploma. A közel 600 fős településrész hívőközösségének nagy vágya volt, hogy a jubileumra kívül-belül felújítsák a templomot – adta hírül az Egri Főegyházmegye március 24-én.

Leó pápa az olasz légitársaság vezetőségéhez és munkatársaihoz: Ezek a repülőutak a béke hídjai

2026. már. 24, 14:36
A Szentatya március 23-án az ITA Airways olasz légitárság képviselőit és a Lufthansa küldöttségét fogadta az Apostoli Palotában. XIV. Leó április közepén tíznapos afrikai apostoli látogatásra indul az ITA Airways fedélzetén. Elődei nevében is köszönetet mondott mindazon önzetlen és családias szolgálatért, melyet a pápáknak biztosítottak apostoli útjaik során.

Megújult a sárszentágotai katolikus iskola

2026. már. 24, 13:52
Az elmúlt években részben megújult a sárszentágotai Szent Ágota Általános Iskola – a fenntartónak, a szülőknek, a beruházóknak és a támogatóknak köszönhetően. Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök március 20-án megáldotta a fejlesztéseket, majd a diákok ünnepi műsora után az intézményben tartották az idei egyházmegyei szavalóversenyt.

A szeretet öröksége – Interjú Vig Péterrel, a soproni Határok Nélkül Alapítvány vezetőjével

2026. már. 24, 13:07
Vig Péter, a soproni Határok Nélkül Alapítványt képviselve tavaly Máriapócsra és Nyíregyházára látogatott. Azóta elhunyt feleségével együtt létrehozott alapítványuk az évek során számos alkalommal segítette a Nyíregyházi Egyházmegyei Karitászt és ezáltal a régió rászoruló családjait, gyermekeit, valamint a görögkatolikus intézményeket. A Nyíregyházi Egyházmegye munkatársa készített interjút vele.

Digitalizált ősnyomtatványok, restaurált erdélyi fejedelemportrék Gyulafehérváron

2026. már. 24, 12:24
A közelmúltban digitalizálták a gyulafehérvári Biblioteca Batthyáneum ősnyomtatványainak felét, és elkezdődött a gyűjteményben található fejedelemportrék restaurálása is – közölte az ugyancsak muzeális értékű téka. A portrékat a látogatók a fejedelmi palotában tudják majd megcsodálni a munkálatok végeztével. Minderről Bodó Márta, a Romkat.ro munkatársa készített olvasmányos összefoglalót.

XIV. Leó az európai egyházi és egészségügyi vezetőkhöz: Az egészség nem lehet kevesek luxusa

2026. már. 23, 18:34
XIV. Leó pápa március 18-án, szerdán az általános kihallgatás előtt a VI. Pál aula kistermében fogadta az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE), az Olasz Püspöki Konferencia (CEI) és az Egészségügyi Világszervezet (WHO, Európai Régió) által szervezett Ki ma a felebarátom? című konferencia résztvevőit.

Diakónussá szentelték Tóth Péter szalézi szerzetest Kazincbarcikán

2026. már. 23, 17:50
Március 21-én Kazincbarcikán új diakónussal lett gazdagabb a Magyar Szalézi Rendtartomány. Tóth Péter szalézi szerzetest Ternyák Csaba egri érsek szentelte diakónussá.

Imaszándékok - A Pápa Imavilághálója (Imaapostolság)

A szerzetesnővérekért és a megszentelt életet élő nőkért
Imádkozzunk a szerzetesnővérekért és a megszentelt élet más formáját élő nőkért, hálát adva küldetésükért és bátorságukért, hogy folyamatosan új válaszokat találjanak a mai ember előtt álló kihívásokra.