Hirdetések - Szent Család vasárnapja

Szent Család vasárnapja

2009. december 27–január 3.

1. December 30-án a szokásos év végi gyalogos hálaadó zarándoklatra megyünk Máriagyűdre. A siklósi buszpályaudvarról indulunk 9 órakor, a Tenkes tetőn találkozunk a Tenkes Csárdától és a Vokányból érkező zarándoktársakkal. Onnan közösen ereszkedünk le Máriagyűdre, ahol szentmisét tartunk várhatóan 14 óra körül.
  2. Az év végi hálaadó szentmisénket december 31-én 18 órakor tartjuk. Ugyanezen a napon a szentmise után a gyerekek számára szilveszteri együttlétet szervezünk a plébánián batyus jelleggel. Jelentkezni a sekrestyében lehet.
  3. Január elseje, Szűz Mária Istenanyaságának ünnepe parancsolt ünnep. Szentmisék vasárnapi rendben lesznek. Ebben az esztendőben ez egyben a hónap első péntekje is, de a betegekhez délelőtt nem tudok menni, hanem a következő pénteken keresem fel őket. Itt a templomban azonban az elsőpéntek esti gyóntatás, szentmise a szokás szerint lesz megtartva. Vokányban a szokásos délelőtti szentmise után tartjuk meg az elsőpénteki ájtatosságot.
  4. Aki szeretné, hogy Vízkereszt után házát, lakását megszenteljük, iratkozzon fel a sekrestyében.

Szertartások rendje

December 27. vasárnap Szent Család vasárnapja
8:30 Jubiláns házaspárok köszöntése
18:00 + Gyurok János