Hirdetések-Évközi 30.Vasárnap

Évközi 30.Vasárnap
2013. október 27- november 3.

Október 27. Évközi 30. Vasárnap
8:30 A plébánia népéért.
18:00 A rózsafüzért imádkozókért.

Október 28. Hétfő 18:00 Elhunyt Zsuzsa testvérünkért. /énekes/
Október 29. Kedd Nem lesz szentmise.

Október 30. Szerda 18:00 Súlyos betegért. /csendes/
Október 31. Csütörtök 18:00

MINDENSZENTEK FŐÜNNEPE
November 1. Péntek 16:00 Szentmise a temető kápolnában.

HALOTTAK NAPJA

November 2. Szombat 18:00

November 3. Évközi 31.Vasárnap
8.30 A plébánia népéért.
18:00 Egy édesapa lelki üdvéért.

Felhívjuk a kedves testvérek figyelmét, hogy holnap óraátállítás lesz.
A szentmisék kezdete is ehhez igazodik.

Holnap lesz őszi lelkigyakorlatunk harmadik napja. A lelkigyakorlat befejező alkalma 17 órakor gyóntatással kezdődik. Ezt követően 18 órakor lesz a szentmise lelkigyakorlatos szentbeszéddel.

Pénteken ünnepeljük Mindenszentek Parancsolt Főünnepét.
Az elsőpénteken szokásos szertartásokat és a beteglátogatást november 8-án tartjuk meg.

Pénteken a máriagyűdi plébániával közös gyermek klub elmarad.

Szombaton Halottak Napja lesz, ezért az elsőszombati szertartásainkat egy héttel később, november 9-én tartjuk meg.

Jövő vasárnap elmarad a rózsafüzér titokcser és a szentségimádás.
Egy héttel később november 10-én (17 órakor) tartjuk meg a titokcserét.

A máriagyűdi plébánia zarándoklatot hirdet Egerbe 2013. november 9-10-re. 9-én Gyöngyösön a híres ferencrendi templomban ünnepeljük a szentmisét. Ellátogatunk az Egri Gárdonyi Géza Színházba, ahol a Holle Anyó c. mesejátékot nézzük meg. Elsétálunk a Bazilikába, majd felmegyünk a Lyceum épületének különleges Varázstornyába. A vacsorát a szállásunkon fogyasztjuk el, majd az este folyamán lehetőség van még egy borkóstolásra is. Vasárnap Egerbaktán a reggelit követően Eger vonzáskörzetének leglátogatottabb családos szentmiséjén veszünk rész, majd felmegyünk az egri várba. Részvételi díj, ami tartalmazza az utazás, szállás, étkezés és a belépőjegyek árát kb. 20.000 Ft. Jelentkezni 10.000 Ft előleg befizetésével lehet a Máriagyűdi Plébánián.
 „Legyünk mi is apostolok” címmel adventi lelkigyakorlatot hirdet a gyűdi plébánia november 29-től december 1-ig. A lelkigyakorlat vezetője Juhos Ferenc SVD. Verbita Rend magyarországi- volt- tartományfőnöke. Jelentkezési határidő, november 22. Jelentkezési lapot a gyűdi sekrestyéből lehet kérni, ill. a máriagyűdi honlapról letölthető.

Aki a temetőt ájtatos lélekkel látogatja és legalább lélekben imádkozik a meghaltakért, november 1–8-ig mindennap teljes búcsút nyerhet. Feltételek: gyónás, áldozás, imádság a pápa szándékára. Az év többi napján részleges búcsút lehet
nyerni a temető meglátogatásakor.
Akik halottak napján (vagyis az azt megelőző nap delétől a halottak napját követő éjfélig) meglátogatnak egy templomot vagy nyilvános kápolnát, teljes búcsút nyerhetnek a szokott feltételekkel. A látogatáskor egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet kell imádkozni. Ez a búcsú elnyerhető a megelőző vagy következő vasárnapon és Mindenszentek ünnepén is.