Hirdetések-Advent 4.Vasárnapján

Advent 4.Vasárnapja
2013.december 22-29.
December 22. Advent 4. Vasárnapja
8.30 A plébánia közösségért.
18.00 Görög Katolikus Szentmise

December 23. Hétfő 18.00

December 24. Kedd 24.00 Éjféli szentmise

December 25. Szerda 8.30
Karácsony napja

December 26. Csütörtök
Karácsony második napja 8.30 Kakas János halálának ötödik
Szent István diakonus évfordulójára.
és vértanú ünnepe. 18.00 Istvánokért.

December 27. Péntek 18.00 Jánosokért.
Szent János ünnepe

December 28. Szombat 18.00 Hálából a Szűzanya
tiszteletére a Szeretetláng
Aprószentek ünnepe imacsoport nevében.

December 29. Szent Család Vasárnapja
8.30 A plébánia közösségért.

Megérkezett templomunkba a betlehemi láng. A sekrestyében jelentkezzünk, ha vinni szeretnénk belőle otthonunkba.

Ma este 18 órakor Görög Katolikus Szent Liturgia lesz templomunkban.
Előtte 17 órától gyónási lehetőség lesz a templomban.

Kedden reggel 6 órakor roráté szentmise lesz a Máriagyűdi Bazilkában.
Kedden, december 24-én, 16 órakor kezdődik a pásztorjáték templomunkban. Mindenkit szeretettel várunk!

Megjelent a Máriagyűdi, a Kozármislenyi és Siklósi Plébánia közös lelki kalauza Populus Mauri, azaz Szent Mór Népe címmel ádventre és karácsonyra. A kiadvány lelki útravalóval szolgál hétről hétre, kitekintést ad az egyházi életre, de tartalmazza összes programunkat is hamvazószerdáig. Korlátozott számban 200.- Ft önköltségi áron megvásárolható az újságos asztalkánál. Ezzel a kiadvánnyal kívánok a Plébánia munkatársai nevében szép ádventi készületet Mindannyiuknak az új egyházi év kezdetén!

Pénteken, Szent János apostol ünnepén, a szentmise után borszentelést végzünk a templomban.

Szombaton 15 óra 30 perctől Szeretetláng imaóra lesz templomunkban.

Ugyancsak szombaton 19 órától Taize-i imaórát tartunk templomunkban.

Jövő vasárnap lesz a Szent Család ünnepe. A reggeli szentmisére szeretettel várjuk a jubiláló házaspárokat. A szentmise keretében áldjuk meg a jelenlévő, évfordulót ünneplő házaspárokat. A szentmise után agapé lesz a plébánián.

Kérjük, hogy akik a karácsonyi időben készséggel vállalnák egy-egy órára a betlehem őrzését, jelentkezzenek a sekrestyében.

Az új egyházi évben plébániánk kampányt, akciót indít: „Újítsuk meg hitünket, életünket és templomtornyunkat” címmel.
A kezdeményezés kapcsán lelki programokat, gyakoribb gyónási lehetőséget kínálunk, valamint adakozási lehetőséget kérünk a templomtorony felújításának javára.
Bővebb információt a kihelyezett szórólapon találnak.

A jövő évben a bérmálás templomunk búcsúnapján lesz, vagyis
2014. június 15-én. Az ünnepi püspöki szentmise 10 óra 30 perckor kezdődik.

Megköszönöm mindazok szolgálatát, munkáját, akik bármily módon hozzájárultak karácsony ünnepének és a templom belső terének szebbé tételében.
Fáradozásukat Isten fizesse meg!

Valamennyiüknek áldott karácsonyt kívánok!