Hirdetések_Nagyböjt 2. Vasárnapján

Nagyböjt 2. Vasárnapja
2014. március 16-23.

Március 16. Nagyböjt 2. Vasárnapja
18.00 János halálának 8. évfordulójára.

Március 17. Hétfő 18.00 Elhunyt férj és szülők lelki üdvéért.
/csendes/
Március 18. Kedd Nem lesz szentmise.

Március 19. Szerda 18.00 Elhunyt Józsefekért. /énekes/
Március 20. Csütörtök 18.00 Mária lelki üdvéért. /csendes/

Március 21. Péntek 18.00 Mária lelki üdvéért. /csendes/

Március 22. Szombat 18.00 Oláh Tibor halálának első
évfordulójára.

Március 23. Nagyböjt 3.Vasárnapja
18.00 A Litván család élő és elhunyt
tagjaiért.

Pénteken 17 óra 15 perctől keresztutat végzünk templomunkban.

Pénteken a gyerekklub és az ifjúsági hittan a máriagyűdi plébánián lesz.
A gyerekklub 17 óra 30 perckor kezdődik és 19 óráig tart.

Szombaton lelki napot és zarándoklatot szervezünk.
Az idei esztendőben Pécsváradra és a Máriakéméndi kegytemplomhoz zarándokolunk el. A jelentkezési lap a sekrestyében és a plébánián kapható.
A jelentkezési lapon részletesebb programleírás is van.

Az MKPK körlevele a 2014. évi nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtésről

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia immár hagyományos módon az idei nagyböjtben is tartós-élelmiszergyűjtést szervez országos szinten. Az adományozásra buzdító körlevelet, amelyet az alábbiakban közlünk, hazánk valamennyi katolikus templomában felolvassák március 16-án, vasárnap.

Kedves Testvérek!

Egyházunk kétezer éve hivatásának tekinti, hogy gondoskodjék a szegényekről. Szentatyánk, Ferenc pápa is gyakran kiemelt feladatként beszél a karitatív munkáról, idei nagyböjti üzenetében így fogalmaz:
„Mesterünket követve mi, keresztények arra kaptunk meghívást, hogy tekintsünk testvéreink nyomorára, érintsük meg, vegyük magunkra és tegyünk konkrétan azért, hogy könnyítsünk rajtuk. A nyomor nem egyenlő a szegénységgel. A nyomor olyan szegénység, amelyben nincs bizalom, szolidaritás, remény. Háromfajta nyomort különböztethetünk meg: anyagi, erkölcsi és lelki nyomort. Az anyagi nyomor az, melyet általában szegénységnek hívnak, és azokat érinti, akik nem emberhez méltó körülmények között élnek: alapvető jogok nélkül, elsődleges anyagi szükségletek hiányában, mint az étel, a víz, a higiéniai körülmények, a munka, a fejlődés és a kulturális növekedés lehetősége. E nyomor láttán az Egyház felkínálja szolgáló szeretetét, a diakóniát, hogy segítsen a szükségben, begyógyítsa ezeket a sebeket, amelyek elcsúfítják az emberiség arcát. A szegényekben és a legutolsókban mi Krisztus arcát látjuk. Ha szeretjük és segítjük a szegényeket, akkor Krisztust szeretjük és szolgáljuk.” (Ferenc pápa 2014. évi nagyböjti körleveléből)
Ebben a szellemben kérjük a testvérek segítségét, amikor az immár hagyományossá vált nagyböjti tartósélelmiszer gyűjtést meghirdetjük. Ezzel egy ősegyházi hagyományt elevenítünk fel, hiszen az első század keresztényei a kenyértörésre hozták magukkal a szegényeknek szánt adományaikat. Az ő példájukat követve, kérjük, hozzák el a szentmisékre tartósélelmiszer-felajánlásukat és tegyék a templomban erre kijelölt helyre. A legkisebb adománnyal is a felebaráti szeretet csodája valósul meg közöttünk.
Tudjuk, hogy a katolikus családok is nehéz helyzetben vannak, és anyagi gondokkal küzdenek. Ezért nem perselygyűjtésre buzdítjuk a testvéreket, hanem arra, hogy szerény lehetőségeikhez mérten tartós élelmiszerrel járuljanak hozzá a Katolikus Egyház segélyakciójához.
Ezt megtehetik a jövő heti vasárnapi szentmiséken és az azt követő hétköznapokon, március 23-tól 30-ig. Adományaikat a karitász juttatja majd el a rászorulókhoz. A korábbi években meghirdetett gyűjtésünk eredményeképpen családok ezreit tudtuk segíteni azokkal a segélycsomagokkal, amelyeket a hívek adományaiból juttattunk el a rászorulókhoz. Ha ezt mindannyian megtesszük és legalább 1 kg adományt hozunk a templomba, újra nagyon sok családnak tudunk segíteni az irgalmas Jézus példáját követve.
Telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatunk a karitász segítő munkájába. Ha hívjuk a 1356-os telefonszámot, hívásonként 500 forinttal segítünk.
Köszönjük a szegényeknek szánt adományaikat! Ferenc pápa sorai biztassanak bennünket a nagyböjti időben a megújulásra és mások megsegítésére:
„A Szentlélek … tartsa meg ezeket az elhatározásainkat, és erősítse bennünk az emberi nyomor iránti figyelmet és felelősséget, hogy könyörületessé váljunk és gyakoroljuk az irgalmat.” (Ferenc pápa 2014. évi nagyböjti körleveléből)

Budapest,2014.nagyböjt
a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia