Hirdetések-Évközi 31.Vasárnap

20. évfordulójára.

November 3. Hétfő 18:00 A Magyari és a Mihóczki család
elhunyt tagjaiért. /csendes/
November 4. Kedd Nincs szentmise.

November 5. Szerda 11:30 ÜNNEPI PÜSPÖKI SZENTMISE.
SZENT IMRE ÜNNEPNAPJA.
Este nem lesz szentmise.

November 6. Csütörtök 6:00 Az Oltáriszentség tiszteletére.
/énekes/
November 7. Péntek 18:00 A Rózsafüzér társulat megholt
tagjaiért és valamennyi elhunyt
testvérünkért./énekes/

November 8. Szombat 15:00 A fatimai Szűzanya tiszteletére.

November 9. Évközi 32. Vasárnap
8:30 A plébánia népéért.
16:00 Gyerekmise
18:00 Németh János lelki üdvéért.

Hétfőn 19 órától a Katekumen csoport találkozója lesz a plébánián.

Szerdán lesz Szent Imre herceg ünnepnapja. Szent Imre a Siklósi Katolikus Iskola Védőszentje, ezért ünnepi időpontban lesz a szentmise. Dr. Udvardy György 11 óra 30 perces kezdettel mutatja be a szent áldozatot a jelenlévő papsággal együtt.
A szentmisét a szokásos „Jószándékra” is felajánljuk.
Ezen a napon nem lesz esti szentmise.

Ugyancsak szerdán 18 óra 45 perctől Bibliaórát tartunk a plébánián.

Csütörtökön reggel 6 órakor lesz a szentmise. A szentmisét követően megkezdjük
a szokásos 24 órás szentségimádásunkat.

Pénteken reggel 6 órakor litánia és szentségbetétel lesz a templomban.

Pénteken este a szentmisét a rózsafüzér társulat elhunyt tagjaiért és valamennyi kedves elhunyt testvérünkért mutatjuk be.
November hónapban-egyébként-a szokásainknak megfelelően, minden pénteken elhunyt testvéreinkért mutatunk be közös szentmisét.

Pénteken az esti szentmise után Dr. Debreczeni László nyugalmazott tiszti főorvos, 1956-os elítélt tart előadást: „ Egy medikus barangolásai Börtönországban” címmel.
( A főorvos úr teljes névrokonságban van az egykoron Siklóson tevékenykedő Dr. Debreczeni Lászlóval, de nem azonos vele.)

Szombaton 14 órától imaóra lesz a templomban. Az imaórát követően 15 órakor kezdődik a szentmise. A szentmise után agapé lesz a sekrestyében, melyre szeretettel várunk mindenkit!

Jövő szombaton nem lesz 18 órakor szentmise.

Jövő vasárnap 16 órakor gyerekmise lesz templomunkban.
A gyermekmisét követően-17 órától- tartjuk meg a rózsafüzér titokcserét és a szentségimádást.

Megjelent-immár harmadszor- a Máriagyűdi, a Kozármislenyi, az Egerági és a Siklósi Plébánia közös lelki kalauza Populus Mauri, azaz Szent Mór Népe címmel.
A kiadvány ingyenes, ezért csak korlátozott példányszámban jelent meg.

Plébániai tájékoztatónk a Beköszöntő elsőpéntekre jelenik meg.

Megjelent az Élő Kenyér című gyermek misekalauz novemberi száma is.
A sekrestyében átvehetők a megrendelt példányok.

Hirdetjük, hogy november 28-tól november 30-ig Werner József verbita atya vezetésével bentlakásos adventi lelkigyakorlatot lesz Máriagyűdön a zarándokházban és a plébánián mindazoknak, akik a kegyhely kegyelmi környezetében szeretnének felkészülni Karácsony szent titkának megünneplésére. Jelentkezési határidő, november 23. Jelentkezési lapot a máriagyűdi sekrestyéből lehet kérni, illetve a máriagyűdi honlapról letölthető.

Aki a temetőt ájtatos lélekkel látogatja és legalább lélekben imádkozik a meghaltakért,
november 1–8-ig mindennap teljes búcsút nyerhet. Feltételek: gyónás, áldozás, imádság a pápa szándékára. Az év többi napján részleges búcsút lehet nyerni a temető meglátogatásakor.
Akik halottak napján (vagyis az azt megelőző nap delétől a halottak napját követő éjfélig) meglátogatnak egy templomot vagy nyilvános kápolnát, teljes búcsút nyerhetnek a szokott feltételekkel. A látogatáskor egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet kell imádkozni. Ez a búcsú elnyerhető a megelőző vagy következő vasárnapon és Mindenszentek ünnepén is.