Áldjuk az Atyát és a Fiút a Szentlélekkel együtt! Dicsérjük és magasztaljuk mindörökké!

Tartalom átvétel
Katolikus Hírportál
Frissítve: 23 perc 54 másodperc

Mai evangélium – 2024. július 22., Szent Mária Magdolna

26 perc 58 másodperc
Hogy örömhírrel induljon minden nap... – Jn 20,1.11–18

Nyaralnál együtt az anyósoddal és az apósoddal? – Szempontok a családi kikapcsolódáshoz

2024. júl. 21, 19:57
Mint sok esetben, a címben feltett kérdésre sem egyszerű választ adni. Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Bízd Rá Magad szolgálata portálján megjelent cikkben szempontokat kaphatunk ahhoz, hogy megtaláljuk a családunk számára leginkább megélhető megoldást. Az alábbiakban ebből az írásból olvashatnak részleteket.

Arlói jezsuita jelenlét: „Van anyuka, akit itt láttunk először mosolyogni”

2024. júl. 21, 19:15
Négy éve már, hogy a jezsuiták létrehozták cigánymissziójukat Arlón. A település nehézségeit látva úgy döntöttek, nem pusztán adományokkal, hanem közösségvállalással, jelenlétükkel segítenek a helyieknek. A Velkey Róbert–Velkey-Kozár Bea házaspár mutatta be szolgálatukat a M.I.N.D. 2024. nyári számában.

Ferenc pápa vasárnap délben: Óvakodjunk az aktivizmustól, a cselekvés diktatúrájától!

2024. júl. 21, 18:37
Július 21-én a Szentatya a Szent Péter téren összegyűlt hívőkkel együtt imádkozta el az Úrangyala imádságot. A napi evangélium alapján arról elmélkedett, hogy sem a mindennapi életben, sem a lelkipásztori munkában nem szabad engednünk az aktivizmusnak, tudnunk kell megállni, pihenni. Csak akkor leszünk fogékonyak másokra és szükségleteikre, ha ki tudunk lépni a cselekvés mókuskerekéből.

Hűségben és reménységben – Elindult a 22+ zarándoklat

2024. júl. 21, 17:40
A Miskolci Egyházmegye centenáriumi jelszavát választották idén a 22+ gyalogos zarándoklat mottójául. A fiatal felnőttek 2024-ben Tiszaújvárosból indultak el Máriapócs felé július 18-án.

Hollywood napszámosa – Donald Sutherland filmjeiről

2024. júl. 21, 16:47
Nyolcvannyolc éves korában, június 20-án elhunyt Donald Sutherland színész. Bár Kanadában született, játszott angol, olasz, francia – és leginkább persze amerikai filmekben.

Krisztusban vagytok boldogok? Az már valami! – Varga László püspök a Tábor Hegyi Napokon

2024. júl. 21, 15:50
A Nyolc Boldogság Közösség által szervezett tábor szombati napján, július 20-án Varga László kaposvári megyéspüspök mutatott be szentmisét a kegytemplomban.

Evangéliumból akrosztichonba

2024. júl. 21, 15:01
Mózes Huba erdélyi irodalomtörténész írását olvashatják.

Teljes búcsút nyernek, akik megünneplik a nagyszülők és idősek világnapját

2024. júl. 21, 14:00
Ez alkalomból július 28-ára az Apostoli Penitenciária teljes búcsút kínál az időseknek és azoknak a híveknek, akik „a bűnbánat és a szeretet lelkiségétől” indíttatva részt vesznek a különböző szentmiséken szerte a világon. Hasonlóképpen a betegeknek, az őket ápolóknak és mindenkinek, aki nem tudja elhagyni lakóhelyét, de lélekben csatlakozik a szertartásokhoz.

Farmon élő állatokkal ismerkedtek az Autista Segítő Központ tanulói

2024. júl. 21, 13:36
Május utolsó csütörtökén különleges lehetőség nyílt a ferences fenntartású Autista Segítő Központ (ASK) tanulói és lakói számára: meglátogattak egy pásztói magánfarmot. A programot amolyan második gyermeknapként szervezték meg számukra.

Hivatásgondozó lelkigyakorlatot tartanak az egri szemináriumban

2024. júl. 21, 13:02
Az egri szeminárium ebben az évben is lelkigyakorlatra várja azokat a 14 évesnél idősebb fiúkat, akik érdeklődnek a papi hivatás iránt. A lelkigyakorlat mottója: „Szabadon elköteleződni.” A lelkigyakorlat augusztus 12–15. között lesz Egerben.

Városnéző túrán vettek részt a Ferences Szociális Otthon lakói Esztergomban

2024. júl. 21, 12:42
Az esztergomi Ferences Szociális Otthon (FSZO) lakói buszos kiránduláson látogathatták végig városuk nevezetességeit. A túrán az időseket esztergomi önkéntes diákok is kísérték.

Papi kézföltételem által

2024. júl. 21, 12:00
Gérecz Imre OSB liturgikus jegyzetét olvashatják.

Az igazságos béke útján – Parolin bíboros Odesszába látogatott

2024. júl. 21, 09:01
Pietro Parolin bíboros államtitkár ukrajnai látogatása második napján a tengerparti Odessza városába látogatott. Köszöntőjében hangsúlyozta, hogy Ferenc pápa „nagy figyelemmel, aggodalommal és fájdalommal” követi az ukrajnai helyzetet és reményét fejezte ki, hogy rátalálhatnak az igazságos békéhez vezető útra.

Útravaló – 2024. július 21., évközi 16. vasárnap

2024. júl. 21, 05:01
Napról napra közreadjuk a napi olvasmányokhoz, illetve az adott nap szentjéhez kapcsolódó gondolatokat az Adoremus liturgikus kiadványból. Júliusban Kálmán Peregrin OFM, a pesti ferences templom igazgatója ad útravalót.

Mai evangélium – 2024. július 21., évközi 16. vasárnap

2024. júl. 21, 00:01
Hogy örömhírrel induljon minden nap... – Mk 6,30–34

Egy korszak önéletrajza – Ágai Ágnes: Az éjszakák már egyre hűvösebbek

2024. júl. 20, 18:02
Halmai Tamás költő, író, irodalmár jegyzetét olvashatják.

Véget ért az első piarista tartományi tehetségtábor

2024. júl. 20, 17:00
Július 8–10. között Budapesten rendezték meg az első piarista tehetségtábort.

A pásztori szolgálat irgalmas cselekedete

2024. júl. 20, 16:00
Évközi 16. vasárnap – Gondolatok az evangéliumhoz (Mk 6,30–34)

Ózdi gyermekek üdültek a Katolikus Karitász balatonakali gyermektáborában

2024. júl. 20, 15:30
Július 8–12 között negyvenkét ózdi általános iskolás gyermek táborozott nyolc önkéntes kíséretében a balatonakali Karitász-táborban.

Imaszándékok - A Pápa Imavilághálója (Imaapostolság)

A szerzetesnővérekért és a megszentelt életet élő nőkért
Imádkozzunk a szerzetesnővérekért és a megszentelt élet más formáját élő nőkért, hálát adva küldetésükért és bátorságukért, hogy folyamatosan új válaszokat találjanak a mai ember előtt álló kihívásokra.