Megemlékezés a malenkij robotra elhurcoltakról

Esemény dátuma:
2010. jan. 16, 15:00
Esemény helyszíne:
Siklós, Templom

A Siklósi Vár- és Múzeumbaráti Kör, az evangélikus, református és a római katolikus felekezetek közöségei tisztelettel meghívják Önt és kedves családját Siklós város kegyeleti ünnepségére, ahol főhajtással emlékezünk az 1945-ben, 65 éve Siklósról és Siklós környékéről "malenkij robotra" elhurcoltakra és a második világháború hőseire és áldozataira.

Emlékbeszédet mond: Szép Attila római katolikus plébános.

Az ökumenikus lelkészi szolgálatot végzi: Német Pál evangélikus lelkész, Szép Attila római katolikus plébános, Tönkő Levente református lelkész.

Közreműködik Siklós Város Vegyeskara kórusművekkel, Képíró Kálmán szólóénekkel.

A templomi megemlékezés után került sor a várkertben a kegyelet és emlékezés koszorúinak és virágainak elhelyezésére a II. Világháború áldozatainak emlékművénél.