Áldjuk az Atyát és a Fiút a Szentlélekkel együtt! Dicsérjük és magasztaljuk mindörökké!

Tartalom átvétel
Katolikus Hírportál
Frissítve: 11 óra 47 perc

A szörnyű és az elképzelhetetlen határán – A Karitász orvosmissziója Kárpátalján és a Délvidéken

2018. júl. 16, 19:59
A Katolikus Karitász orvoscsoportja több száz gyereket vizsgált meg Kárpátalja és a Délvidék magyar falvaiban az elmúlt évben. Vojcek Lászlót, a Budai Irgalmasrendi Kórház főorvosát, a Katolikus Karitász tavaly alapított orvosmissziójának vezetőjét tapasztalatairól kérdeztük.

Az emberré válás útja – Szoboravatás Pilisvörösváron

2018. júl. 16, 19:17
Kozma Imre július 15-én új Mária-szobrot áldott meg a pilisvörösvári Szent Erzsébet Otthon kertjében.

Egyedülálló nyári programot kínálnak fiúk számára az erdélyi ferencesek

2018. júl. 16, 18:32
Az erdélyi ferencesek idén is az olaszországi Assisiben rendezik meg a „fiú_csapat_tábort”. Az egyhetes programra 2018. augusztus 26. és szeptember 2. között kerül sor.

Öngondoskodó háztartások a Pécsi Egyházmegyében

2018. júl. 16, 17:39
Az „Öngondoskodó háztartások” programcsoport a Katolikus Karitász családokat támogató modellprogramja. Három karitászprogram tartozik ebbe a körbe: az „Akarom”, a „Zöldellő kertek”, valamint a „Szép otthonok”. Utóbbi tavaly indult útjára a Pécsi Egyházmegyében.

Ökotáborban vettek részt a szombathelyi Brenner-iskola diákjai

2018. júl. 16, 17:12
A szombathelyi Brenner János-iskola felső tagozatos, a biológia és a természet iránt érdeklődő tanulói idén az Őrségben, Őrimagyarósdon táboroztak.

Erdingi magyar családok lelki hétvégéje

2018. júl. 16, 16:46
Lelki hétvégét szervezett a Müncheni Magyar Katolikus Egyházközség július 6-tól 8-ig az erdingi magyar családok számára Miesbachban. Somogyi Ágota beszámolóját adjuk közre.

Aranymiséjét ünnepelte Harangozó Vilmos kőszegi plébános

2018. júl. 16, 16:45
Július 8-án a kőszegi Jézus Szíve-templomban ünnepelte pappá szentelésének ötvenedik évfordulóját Harangozó Vilmos plébános.

Kilencven éve a szegényekért – Jubileumát ünnepli a Port Chester-i Don Bosco Központ

2018. júl. 16, 15:50
Közel 2500 adag ételt szolgálnak fel minden nap, minden hónapban több mint 450 háztartást segítenek élelmiszerrel, valamint a rászoruló gyermekek számára is biztosítanak ruhákat a az Amerikai Egyesült Államok New York államában, Port Chesterben található Don Bosco Központban.

Búcsújárás Alsószentivánon a Fatimai Szűznél – KÉPRIPORT

2018. júl. 16, 15:04
A Fatimai Szűzanya első magyarországi búcsújáró helyén, a Fejér megyei Alsószentivánon májustól októberig minden hónap 13-án, a fatimai jelenések napjain tartanak zarándoknapot. A júliusi szertartást a közelmúltban felszentelt Fekete Zoltán vezette.

Ferenc pápa Twitter-üzenete július 16-án

2018. júl. 16, 14:21
A Szentatya az alábbi bejegyzést tette közzé Twitter-oldalán.

Szabó Ferenc SJ: Ferenc pápa teológiája és lelkisége – 3. rész

2018. júl. 16, 14:10
Szabó Ferenc jezsuita négyrészes sorozatában rávilágít az argentin pápa sajátos teológiájára és Szent Ignác-i lelkiségére. A harmadik rész címe: Ferenc pápa a vélemények és kritikák kereszttüzében.

Bartók Béla „köpönyegéből” – Szlovák népdalok Szvorák Katalin előadásában

2018. júl. 16, 13:22
Az idén hatvanadik születésnapját ünneplő Szvorák Katalin Kossuth-díjas népdalénekes jeles „évnapja” alkalmából gazdag, s életművéhez, egyéniségéhez hű ajándékokkal kedveskedett a művészetét nagyra becsülők népes táborának.

Örök nyugalomra helyezték Ifi Géza nyugalmazott plébánost

2018. júl. 16, 12:30
Július 13-án a balatonberényi Keresztelő Szent János-templomban bemutatott szentmise után örök nyugalomra helyezték Ifi Géza nyugalmazott plébánost. A szertartást Varga László kaposvári megyéspüspök vezette.

Megáldották az edelényi Görögkatolikus Ifjúsági Centrum és Kollégium épületét

2018. júl. 16, 11:43
Az edelényi Görögkatolikus Ifjúsági Centrum és Kollégium a Szent János Görögkatolikus Gimnázium és Szakgimnázium tagintézményeként működik majd. Orosz Atanáz püspök július 13-án, Szent Gábriel főangyal görögkatolikus ünnepén áldotta meg az épületet.

A Vatikán és Kína: párbeszéd és tárgyalások

2018. júl. 16, 10:55
A kínai katolikus közösség püspökeivel együtt – akár elismertek az állam részéről, akár nem – kedvezően ítéli meg a párbeszédet a hatóságokkal. De a párbeszéd csupán elméleti marad, ha nem vállalják a mindenki javát kereső igazi tárgyalásokat.

Kármelhegyi Boldogasszony

2018. júl. 16, 10:00
Július 16. a Kármelhegyi Boldogasszony ünnepe. A kármeliták védasszonya az ábrázolásokon egyik karján a Kis Jézust tartja, másik kezével a skapulárét nyújtja. A skapuláré gyakran a Kisded kezében is ott van. Kármelita templomokban és más templomok mellékoltárain is gyakran látható.

Mai evangélium – 2018. július 16., Kármelhegyi Boldogasszony

2018. júl. 16, 06:00
Hogy örömhírrel induljon minden nap… – Mt 12,46–50

Nekilendülni, szeretetből, örömmel – Elbúcsúztunk Egerszalóktól

2018. júl. 15, 20:48
Július 15-én érkezett záró napjához az Egerszalóki Ifjúsági Találkozó és Lelkigyakorlat. Kármelhegyi Boldogasszony ünnepén, Egerszalók búcsúnapján Ternyák Csaba érsek összegzésre kérte a résztvevőket. „Nehézséggel jár kereszténynek lenni, de az öröm és a szeretet az, ami igazán kereszténnyé tesz.”

Jókívánságok nem csak nyárra – szerzetesnővérektől

2018. júl. 15, 19:57
Erzsébet és Teréz nővér, akik az Assisi Szent Ferenc Segítő Nővérek Közösségének tagjai, az örömteli dolgok észrevételére, az azokért való hálaadásra és a félelem ösztönző erejének felfedezésére biztatnak.

Ferenc pápa: Az evangélium hirdetői nem menedzserek, nem turnézó celebek!

2018. júl. 15, 19:20
Július 15-én, vasárnap délben az evangélium hiteles hirdetésének jellemzőiről elmélkedett a Szentatya, majd elimádkozta az Úrangyalát a Szent Péter téren összegyűlt hívőkkel.