Hirdetések - Évközi 6. vasárnap

2010. február 14–21.

1. A katekumen csoport februári összejövetele a héten hétfőn lesz 19 órától.
  2. A Szent Jakab zarándokútról tartok vetített képes előadást egyházközségünk és a várbaráti kör szervezésében kedden 17 órai kezdettel az evangélikus imaházban. Mindenkit szeretettel látunk.
  3. A héten Hamvazószerda lesz, elkezdődik a nagyböjti időszak. Siklóson reggel 8 és este 6 órakor lesznek szentmisék, Vokányban délután 4 órakor. Mindegyik szentmisén lesz hamvazás. Akik ezen a napon nem tudnak szentmisén részt venni, vasárnap a szentmisék után hamvazkodhatnak.
  4. Egyházunk böjti fegyelme a következő: Hamvazószerdán és Nagypénteken szigorú böjti nap van, ekkor nem fogyasztunk húst, és a 18 és 60 év közöttiek ezeken a napokon csak háromszor étkezhetnek, egyszeri jóllakás mellett. A nagyböjti időszak összes péntekén 14 éves kortól hústól való megtartóztatás van. Mentesülnek a böjtölés alól a nehéz testi munkát végzők és a közétkeztetésben részesülők.
  5. Bibliaóra lesz a héten Siklóson szerdán este a szentmise után 18:45-től, Vokányban pedig csütörtökön 19 órától.
  6. Keresztúti ájtatosságot tartunk pénteken este 5 órától.
  7. Csíksomlyói, erdélyi zarándokutat szervezünk július 12-17. közt. Érdeklődni, jelentkezni a sekrestyében, a plébánián vagy egyházközségünk internetes oldalán lehet.

Szertartások rendje

Február 14. vasárnap Évközi 6. vasárnap
16:00 Ovis mise
Február 15. hétfő 18:00