Hirdetések-Nagyböjt 2. Vasárnapján

8.30 A plébánia népéért.

18.00 Szilágyi Sándorné, Julianna

lü.

Március 5. Hétfő 18.00 A Szűzanya tiszteletére.

/csendes/

Március 6. Kedd Nincs szentmise.

Március 7. Szerda 18.00 Jószándékra. /csendes/

Március 8. Csütörtök 18.00 Beteg gyógyulásáért.

/csendes/

Március 9. Péntek 18.00 Elhunyt szeretteinkért.

Március 10. Szombat 18.00 Elhunyt György halálának

3. évfordulójára.

Március 11. Nagyböjt 3.Vasárnap

8.30 A plébánia népéért.

16.00 Ovis és családos szentmise.

18.00 Gábor és Ilona testvéreink

lü.

1. Ma 16 óra 30 perckor rózsafüzér titokcsere és szentségimádás lesz

templomunkban.

2. Hétfőn a katekumen csoport szokásos havonkénti összejövetele lesz a

plébánián.

3. Kedden 18 órától felnőtt hittan/szentségfelvételre felkészítő/ lesz a

plébánián.

1. Szerdán 18 óra 45 perctől Bibliaóra lesz a plébánián.

5. Csütörtökön 17 órától ökumenikus imaóra lesz az evangélikus imaházban.

6. Csütörtökön 19 órától a tavalyi katekumen csoport tagjainak összejövetele

lesz a plébánián.

7. Pénteken 17 órától ökumenikus imaóra lesz a református templomban.

8. Pénteken a keresztutat kivételesen az esti szentmise után végezzük el.

9. Szombaton 17 órától itt a katolikus templomban lesz ökumenikus imaóra.

10.Vasárnap 17 órától ökumenikus imaóra lesz az evangélikus imaházban.

Nagyböjt 2.Vasárnap

Vokány

2012.március 4 -11.

Március 4. Nagyböjt 2. Vasárnap

10.30 Szentmise

Március 11. Nagyböjt 3.Vasárnap

10.30 Szentmise

1. Kedden 19 órától Bibliaóra Vokányban.

2. Pénteken a szokott időpontban keresztutat végzünk a templomban.

3. Szombaton 15 órától szentmis lesz Kistótfaluban.

4. Jövő vasárnap 16 órától Ovis és családos mise lesz Siklóson.

Mindenkit szeretettel várunk!

Az MKPK körlevele a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtésre 2012

Kedves Testvérek!

A Katolikus Egyház kétezer éve minden történelmi korban a maga lehetőségeihez mérten felkarolta a szegényeket. A Caritas Hungarica – Katolikus Karitász segélyszervezetén keresztül eddig is igyekezett és ezután is törekszik lehetőségeihez mérten mindent megtenni, hogy a szegénység miatt ínségben szenvedőkön segítsen. Krízishelyzetbe került családokon már sok esetben segítettünk, de még mindig nagyon sok családban éheznek és nélkülöznek.

Az Úr Jézus nem csupán szavaival hirdette meg a felebaráti szeretetet, hanem példát mutatott a követői számára. Szentatyánk, XVI. Benedek pápa idei nagyböjti üzenetében így fogalmaz: „’A testben … a tagok törődjenek egymással’ (1 Kor 12,25), hangsúlyozza Szent Pál, hiszen egyetlen testet alkotunk. A testvérek iránti szeretet, melynek egyik kifejeződése az alamizsna – tipikus nagyböjti cselekedet az imádság és a böjt mellett –, ebben a közös összetartozásban gyökerezik.”

A héten ünnepeltük Boldog Apor Vilmos vértanú püspök (1892. február 29. – 1945. április 2.) születésének 120. évfordulóját. Őt Gyulán a szegények plébánosának is nevezték, mert mindig kész volt segíteni a rászorulókon. Egyik karácsonyon elajándékozta a plébánia élelemkészletének nagy részét és minden pénzét. Püspökké szentelésén, amely 1941. február 24-én volt Gyulán, hat szegény kisgyermek köszöntötte őt a következő szavakkal: „Mi, hat kis árva, … köszönjük neked, jóságos jótevőnk, hogy mindig adtál az éhezőknek.” A szentéletű főpásztor végrendeletében is külön kitért a szegényekre, megnevezve hat várost, hogy egy meghatározott összeget „adjanak alamizsnául … szegényei részére a hatóságnál nyilvántartott segélyre szorulók arányában szétosztva, esetleg több részletben.”

Ebben a szellemben kérjük a testvérek segítségét, hogy segítőkész lélekkel az Isten szerető jóságát közvetítsük adományunkkal. Tudjuk, hogy a katolikus családok is nehéz helyzetben vannak, és anyagi gondokkal küzdenek. Ezért nem perselygyűjtésre buzdítjuk a testvéreket, hanem arra, hogy szerény lehetőségeikhez mérten tartós élelmiszerrel járuljanak hozzá a Katolikus Egyház segélyakciójához. Ezzel egy ősegyházi hagyományt elevenítünk fel, hiszen az első század keresztényei a kenyértörésre hozták magukkal a szegényeknek szánt adományaikat. Az ő példájukat követve, kérjük, hozzák el a szentmisékre tartósélelmiszer-felajánlásukat és tegyék a templomban erre kijelölt helyre. A legkisebb adománnyal is a felebaráti szeretet csodája valósul meg közöttünk.

Ezt megtehetik a jövő heti vasárnapi szentmiséken és az azt követő hétköznapokon, március 11-től 18-ig. Adományaikat a karitász juttatja majd el a rászorulókhoz. A korábbi években meghirdetett gyűjtésünk eredményeképpen családok ezreit tudtuk segíteni azokkal a segélycsomagokkal, amelyeket a hívek adományaiból juttattunk el a rászorulókhoz. Ha ezt mindannyian megtesszük, újra nagyon sok családnak tudunk segíteni az irgalmas Jézus példáját követve.

Telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatunk a karitász segítő munkájába. Ha hívjuk a 1356-os telefonszámot, hívásonként 500 forinttal segítünk.

Jézus szavai biztassanak bennünket az összefogásra és a tevékeny segítség megnyilvánulására: „Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek” (Mt 25,40). Isten áldja meg segítőkész családjainkat! Hálásan köszönjük minden kedves testvér jó szándékú adományát.

Budapest, 2012. nagyböjt

a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

A körlevél felolvasandó március 4-én minden szentmisén!